PROJEKTO VIZUALIZACIJA
TIKSLAI
Dėl pramonės revoliucijos, globalizacijos ir vartotojiškos visuomenės įpročių mūsų planeta patiria klimato kaitą. Ši problema kelia iššūkių ir tapo ypač svarbia ne tik visuomenėje, bet ir mokykloje. Jaunoji karta yra skatinama rinktis naują kelią. Ji nori pasauliui parodyti, kaip svarbu šią problemą spręsti drauge. Nors garsios jaunosios klimato aktyvistės inicijuoti moksleivių streikai prieš klimato pokyčius teisingai reikalauja valstybių vadovų veiksmų, mes tikime, kad kiekvieno žmogaus asmeninė atsakomybė yra taip pat labai svarbi. Šiuo metu įgyvendinamos tvarumo judėjimo strategijos yra skirtingai vertinamos įvairiose šalyse ir kelia nesutarimus Europoje. Mes norėtume susipažinti su aktualiais tikslais, iškeltais 2030 Tvaraus vystymo darbotvarkėje, aptarti motyvaciją ir neatsakingo elgesio pasekmes, formuoti teigiamą požiūrį į tvarumą.
Kiekvieno susitikimo metu yra nagrinėjamas tam tikras tvarumo aspektas: tvari energija, tvarus maistas, tvarūs produktai ir tvarus atliekų tvarkymas, tvarus turizmas ir transportas, tvari mokykla.
Dirbdami tarptautinėse komandose projekto dalyviai keičiasi patirtimi, informacija, aktyviai bendraudami ir bendradarbiaudami. Taip jie plečia akiratį, gali patirti skirtingus požiūrius. Atlikdami projekto užduotis, taiko analizės ir interpretavimo metodus, taip ruošiasi universiteto studijoms. Planuojama sukurti „Anglies pėdsako skaičiuoklė“ leis kiekvienam geriau įsivaizduoti savo asmeninį poveikį aplinkai ir išmokti, kaip jį sumažinti.
Bendravimas su skirtingos kilmės, socialinės ir kultūrinės aplinkos žmonėmis gali padėti atsikratyti išankstinių nuostatų, stereotipinio mąstymo, skatinti atsakomybę ir pilietiškumą.
DARBO PROCESAS
Projekto dalyviai atlieka tyrimus, aplanko įmones, vykdančias su tema susijusias veiklas, ima interviu iš jų atstovų, rengia pristatymus ir dirbtuves. Kiekvienam susitikimui dalyviai pasiruošia rinkdami statistinius duomenis, informaciją apie esamą situaciją, parengia atsakaitas, video, bendraamžių mokymo medžiagą, kad susitikimai būtų kuo efektyvesni.
TIKĖTINI REZULTATAI
Mes sukursime video filmukus ir video gidus, plakatus, nuotraukų koliažus, internetines brošiūras, robotą ir anglies pėdsako skaičiuoklę, kurie bus pasiekiami projekto tinklapyje ir TwinSpace platformoje. Sukurta medžiaga galima bus naudotis mokyklose ar jaunimo organizacijose mokymo ar asmeniniais tikslais. Mes tikimės, kad dalyviai ir mokyklų partnerių bendruomenės daugiau sužinos apie gamtosaugos problemų rimtumą ir jų priežastis, geriau pažins savo ir kitų šalių kultūrą, atras sąsajų ir bendrystę Europos vystymesi.